Wznowione zostały zapisy na szczepienia przeciw Covid-19: Pacjentów 70+ (szczepimy szczepionką Pfizer) oraz Pacjentów urodzonych w latach od 1952 do 1961 (szczepimy szczepionką Astra Zeneca).

 

Jak można się zarejestrować?

Szanowni Państwo, rząd wprowadził możliwość rejestracji na szczepienia przeciw COVID19 za pośrednictwem SMS-a
Żeby zapisać się na szczepienie należy wysłać wiadomość o treści "SzczepimySie" na numer 664 908 556 lub 880 333 333
W odpowiedzi rejestrujący się seniorzy otrzymają wiadomość z prośbą o podanie numeru PESEL i kodu pocztowego miejsca zamieszkania. Następnie z taką osobą skontaktuje się konsultant, który zaproponuje termin szczepienia wówczas kiedy będzie on dostępny.

Jeżeli jest już Twój etap rejestracji, masz 3 możliwości zapisu na szczepienie:

1. Skontaktuj się z naszym punktem szczepień - tel. 32 22 15 628 i wybierz 1.

W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.

2. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

3. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989

Jak się zarejestrować przez system e-rejestracji - instrukcja kliknij TUTAJ

LISTA PUNKTÓW SZCZEPIEŃ W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM:

kliknij TUTAJ

Dodatkowe informacje na temat szczepień:

https://www.gov.pl/web/szczepimysie

 

Zgłoszenia dla osób poniżej wyznaczonego aktualnie wieku - jak to będzie można zrobić?

Wypełnij prosty formularz (podaj imię i nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu).

Na adres mailowy, który podałeś w formularzu, otrzymasz wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia.

Wejdź na swoją pocztę i kliknij w link - Twój formularz zostanie zatwierdzony i zapisany w systemie.

Kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla Twojej grupy, dostaniesz wiadomość mejlową z informacją, że masz już wystawione e-skierowanie.

Wtedy będziesz mógł się zarejestrować na konkretny termin. Jak to zrobić? Sprawdź tutaj.

Ważne! Zgłoszenie chęci szczepienia przez formularz online nie jest rejestracją na szczepienie. Zarejestrować się będziesz mógł w momencie, kiedy zostaną ogłoszone terminy szczepienia dla Twojej grupy i dostaniesz e-skierowanie.